Popis konstrukce


Popis konstrukce

Šnekové převodové skříně jsou vyrobeny podle nových metod výroby ve velmi přesných tolerancích. Skříně šnekové převodovky velikosti A - C jsou odlity z litiny - ČSN 42 242, skříň D je vyrobena ze slitiny hliníku AISiMgMn (ČSN 42 4331.7).

Bronzové šnekové kolo je nalito nebo nalisováno na ocelovém hřídeli (dle konstrukčního provedení). Šnek je vyroben z oceli 11600, povrchově kalen a přesně broušen. Elektromotor je nasunut přímo do otvoru hřídele šneku. Výstupní hřídel může být jednostranný, oboustranný nebo dutý. Předřadný převod u provedení SP - APP a CPP je proveden ozubeným řemenem HTD 450 - 5M/25. U provedení SP - CB je celkový převod dvěma šnekovými soukolími.


Samosvornost

Převodové skříně ve standardním provedení nezaručují statickou ani dynamickou samosvornost. Pouze provedení s předřazeným šnekovým převodem (SP - CB) je dynamicky samosvorné. V případě, kdy je samosvornost nezbytně vyžadována, musí být šnekový převod zajištěn brzdou, např. montáží elektromotoru s namontovanou kotoučovou brzdou.


Zabíhání

Při záběhu prvních asi 300 hod. je třeba zatěžovat převodovku do 70 % a zatížení postupně zvyšovat. V průběhu zabíhání může dojít k přechodnému zvýšení teploty.internetový obchod s elektromotory
Elektromotory BEZVAMOTOR - prodáváme elektromotory z produkce INNOMOTICS (Siemens) Zajišťujeme i servis elektromotorů včetně náhradních dílů
Prodej skladových elektromotorů, startérů Bezva Praha

Created by © 2007 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign